Tarih: 18-10-2017, 12:19
Avatar
- Şifremi Unuttum?
Kayıt Ol
Yeni Üye
Üye


Üyelik Tarihi: 27-05-2012
Mesaj Sayısı: 1.293
Konu Sayısı: 370
Nerden: izmir ½
Rep Puanı: 11.402
MİT 'Siber Ajan' Ekibi Kurdu

#1
Anonymous ve RedHack gibi hacker grupları, Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi kritik kuruluşlara siber saldırılar düzenleyince, MİT bünyesinde siber saldırılara karşı yeni bir birim oluşturuldu.


Bu birim, siber saldırıları önleyecek ve karşı saldırılarla ilgili süreci yönetecek. Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu gibi kritik kamu kurumve kuruluşlarına yönelik başlatılan yoğun siber saldırılar, hükümeti harekete geçirdi. bilgiye göre siber saldırılara karşı alınacak önlemleri görüşmek üzere başta MİT, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlıkları olmak üzere ilgili kamu kurumlarının üst yöneticileri bir dizi toplantı yaptı. Toplantılarda, saldırılara karşı önleyici bazı önlemler tartışıldı.

Toplantılarda MİT bünyesinde siber saldırılara karşı yeni bir birimin kurulması görüşü öne çıktı. Bu düşünce kısa süre önce yaşama geçirildi,MİT bünyesinde siber saldırılara karşı yeni birim oluşturuldu. Bu birimin, siber saldırılara karşı önleyici işlev üstlenmesi, karşı saldırıyla ilgili süreçleri yönetmesi ve yönlendirmesi öngörülüyor. Toplantılara katılan üst düzey bir yetkili, “Bu toplantılarda, kamu kurumve kuruluşları görüşlerini dile getirdi. MİT bünyesinde oluşturulacak böyle bir birimin, kamuda etkili ve sonuç odaklı çalışacağı değerlendirildi. Siber saldırılarla ilgili görüşme trafiği, belli bir koordinasyon dahilinde devamediyor” dedi.

‘HER AN YENİ SALDIRI OLABİLİR’
Anonymous, RedHack ve DGVirus adlı hacker grupları, geçen ayın sonundaMeclis dahil 20 kadar internet sitesine saldırmıştı. Yetkili, gerek Türkiye, gerekse de dünyada siber saldırı tehdidinin giderek artacağına işaret ederek, kamu ya da özel tümkurumve kuruluşların saldırılara karşı dikkatli ve uyanık olması gerektiğini söyledi. Yetkili, Türkiye ’ye yönelik yeni bir saldırının söz konusu olup olmadığı sorusu üzerine, “Her an saldırı olabilir. Kurumlar, saldırı olacakmış gibi pozisyon almalı” yanıtını verdi.
İmage

 
(Son Düzenleme: 08-06-2012, 21:45, Düzenleyen: vuvuzela.)
Cevapla


Yeni Üye
Üye


Üyelik Tarihi: 03-06-2012
Mesaj Sayısı: 127
Konu Sayısı: 65
Nerden: İzmir
Rep Puanı: 119
Cvp: MİT 'Siber Ajan' Ekibi Kurdu

#2
Anonymous dünyada bir numara onlara karşı gelmek biraz zor olur Smile
İmage

 
Cevapla


MİT 'Siber Ajan' Ekibi Kurdu Konusu

MİT 'Siber Ajan' Ekibi Kurdu Konusunun Linki Direk Link
MİT 'Siber Ajan' Ekibi Kurdu Konusunun HTML Kodu HTML Link
MİT 'Siber Ajan' Ekibi Kurdu Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


Hızlı Menü:


vip üye