Tarih: 21-10-2017, 09:52
Avatar
- Şifremi Unuttum?
Kayıt Ol
Site Kurucusu
Site Kurucusu


Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Mesaj Sayısı: 4.961
Konu Sayısı: 1.190
Nerden: Nasa
Rep Puanı: 22.058
Barack Obama

#1
Barack Hussein Obama, dört Ağustos 1961’de Honolulu’da doğdu. Obama doğduğu sırada annesi ve babası Manoa’daki Hawaii üniversitesi’nde eğitimlerini sürdürmekteydiler, Obama 2 yaşına geldiğinde de birlikteliklerine nihayet verdiler. Babası eğitimi ıçin Harvard’a gittikten sonra, vatanı Kenya’ya arka döndü. Annesi, Lolo Soertoro ıle evlenince, ailece Jakarta’ya taşındılar. Burada kız kardeşi Maya Soerto-Ng dünyaya geldi.

dört sene sonra Barack on yaşına geldiğinde Hawaii’ye akrabalarının yanına döndü ve burada oldukça saygın 1 mektep olan Punahou Academy’ye girdi. 1978 senesinde bu okuldan başarıyla mezun oldu.

obama, kendi yazdığı anlılarında, birçok eşsiz ırkın yaşadığı topraklarında ınsanları 1 araya getirmek ıçin verdiği mücadeleleri anlattı.

1982 senesinde ölen babasını, annesiyle ayrıldıktan sonra yalnız birkez gördü.

barack Obama, daha sonra Amerikan halkına açıkladığı gibi, gençlik senelerinde alkol ve uyuşturucu kullandığı 1 devre de yaşamıştı.

lise eğitimini tamamladıktan sonra, Los Angeles’taki Occidental College’a girdi. Burada 2 sene öğrenim gördükten ve New York’taki Colombia üniversitesi’ne çarem etti. 1983 senesinde bu okuldan da derceyle mezun oldu.

business International Corporation ve NYPIRG New( York Public Interest Research Group) ‘de birsüre çalıştıktan sonra, 1985 senesinde Chicago’ya yerleşmeye karar verdi. Burada çalıştığı dönemde Trinity United adlı Hıristiyan kilisesine katıldı.

1988 senesinde senesinde girdiği Harvard Hukuk Fakültesi’nden, 1991 senesinde fazla aka 1 başarı göstererek mezun oldu. Bu okulda Harvard Law Review adlı yayının ılk kara editörü oldu.

okula girdiği sene tanıştığı eşi Michelle ıle 1992 senesinin Ekim ayında evlendi. 1999 senesinde ılk kızı Malia ve 2001 senesinde ıkinci kızı Sahsa dünyaya geldi.

1996 senesinde, Illinois Eyaleti’nden senatör seçildi. Obama bu senelerde, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler ıle aynı anda çalışarak, sıhhat reformu ve etik üzerine yasamalar yapılması ıçin uğraştı. Ayrıca ölüm cezasının yeniden gözden geçirilmesiyle alakalı çalışmalar yaptı.

2004 yılına gelindiğinde Amerikan Senatosu’na seçildi ve bu senatoya çehre seneden çok 1 süredir seçilen üçüncü kara oldu.* “dreams From My Father ekonomi: A Story of Race and Inheritance” adıyla otobiyografisini yayınladı. 2006 senesinde da ıkinci kitabı “the Audacity of Hope” un basımı gerçekleşti.

şubat 2007’de, 2008 başkanlık seçimleri ıçin Demokratlar tarafından namzet gösterildi. Hillary Clinton, John Edwards, Joe Biden, Christopher Dodd ve Bill Richardson gibi kuvvetli reis adayları Demokrat Parti'nin temel adayı olmak ıçin Obama ıle yarışıyorlardı; bu rekabet ön seçimler döneminde güçlendi ve Ocak 2008 tarihine gelindiğinde Demokrat Parti adayları arasında seçimden çekilmeyen sadece Clinton ve Obama kalmıştı.
Cevapla


Barack Obama Konusu

Barack Obama Konusunun Linki Direk Link
Barack Obama Konusunun HTML Kodu HTML Link
Barack Obama Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


Hızlı Menü:


vip üye