Tarih: 25-09-2017, 20:02
Avatar
- Şifremi Unuttum?
Kayıt Ol
Site Kurucusu
Site Kurucusu


Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Mesaj Sayısı: 4.961
Konu Sayısı: 1.190
Nerden: Nasa
Rep Puanı: 22.058
Yapımı 18 yıl süren hastane hizmete girdi

#1
DÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan, Kalp Hastanesi'nin hasta kabulüne başlaması nedeniyle basın mensuplarına yönelik bir tanıtım toplantısı düzenledi. Hastane birimlerini basın mensuplarına tanıtan Prof. Dr. Alan, amaçlarının Diyarbakır'ı bölge ve Ortadoğu'nun saygın bir sağlık merkezi haline getirmek olduğunu söyledi.

''Ortadoğu'nun en büyük Kalp Hastanesi'nde hizmet veriyoruz. Umarım bu çalışmalarımız başarılı bir şekilde devam eder'' diyen Alan, hastane inşaatının 18 yıl sürdüğünü, bitirilmesi için yaklaşık 3 yıldır yoğun bir çalışma yürütüldüğünü bildirdi.

Hastanenin yapımı sırasında 3 defa ödeneğinin bittiğini, girişimler sayesinde ek paraların bulunduğunu anlatan Alan, maliyeti 70 milyon lirayı aşan hastaneyi açtıklarını kaydetti.

Bir gazetecinin ''Neden 18 yıl sürdü?'' sorusu üzerine Alan, ''O konuda çok teknik detayları bilmiyorum. Sonuçta 18 yıl sürmüş oldu. Bitirilemedi. Yapımı kilitlenmiş durumdaydı. Son 3 yılda Rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç'ın yoğun gayretleriyle bitirildi'' diye konuştu.

Hastanelerinin 10 milyonluk bir nüfusa hitap ettiğini, bu 10 milyonluk nüfusta hastalıkların yüzde 60'ının kalp damar hastalıkları olduğunu aktaran Alan, 2 hastadan birinin kalp damar hastalığı nedeniyle öldüğüne dikkat çekti.

Beslenme alışkanlığı, genetik yatkınlık, stres ve sigara kullanma gibi faktörlerden dolayı Güneydoğu Bölgesi'nin ortalamasının Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu aktaran Alan, bu nedenle özellikle beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Yakın zamanda kalp damar hastalıklarından korunma konusunda Diyarbakır'da bilgilendirme çalışması yapacaklarını bildiren Alan, hastaneye özellikle Irak başta olmak üzere Suriye ve Azerbaycan'dan hasta almayı planladıklarını belirtti.
Cevapla


Yapımı 18 yıl süren hastane hizmete girdi Konusu

Yapımı 18 yıl süren hastane hizmete girdi Konusunun Linki Direk Link
Yapımı 18 yıl süren hastane hizmete girdi Konusunun HTML Kodu HTML Link
Yapımı 18 yıl süren hastane hizmete girdi Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


Hızlı Menü:


vip üye