Tarih: 24-08-2017, 09:48
Avatar
- Şifremi Unuttum?
Kayıt Ol
Yönetici
Yönetici


Üyelik Tarihi: 03-06-2012
Mesaj Sayısı: 2.084
Konu Sayısı: 1.588
Nerden: İzmir
Rep Puanı: 7.027
Yanlış mesaj okul kapattı..

#1
ABD’nin Oakwood şehrinde cep telefonundan yanlış kişiye atılan mesaj yüzünden bir bölgedeki bütün ortaokul ve liseler kapatıldı...


ABD’nin Oakwood şehrinde West Hall okullarında okuyan bir öğrenci arkadaşına “gunna be at west hall today” (Bugün west hall’da olacağım) şeklinde bir mesaj attı.

Akıllı telefonda bulunan otomatik düzeltme sistemi devreye girerek mesajın ilk kelimesini “Gunman” (Tetikçi) olarak yazdı

“Tetikçi bugün West Hall’da olacak” şeklinde değişen mesaj öğrencinin arkadaşı yerine yanlışlıkla başka bir kişiye gönderildi.


Mesajı alan kişi durumu güvenlik güçlerine bildirince o bölgedeki bütün ortaokullarla liseler birkaç saatliğine kapatıldı.

Polis mesajın kaynağına ulaştığında tek bir kelimeden doğan yanlış anlaşılmayı fark etti ve okulların kapılarının açılması için gerekli izni verdi.


Okulların basın sözcüsü Gordon Higgins okulların güvenliği için her zaman güvenlik güçlerinden gelen bilgilere güvendiklerini belirtti.

Higgins sözlerine şöyle devam etti: “Potansiyel bir tehdite karşılaştığımızda önlem alırız. Mesajı yanlışlıkla alan kişi polise giderek çok doğtu bir şey yapmış.”

 
Cevapla


Yanlış mesaj okul kapattı.. Konusu

Yanlış mesaj okul kapattı.. Konusunun Linki Direk Link
Yanlış mesaj okul kapattı.. Konusunun HTML Kodu HTML Link
Yanlış mesaj okul kapattı.. Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


Hızlı Menü:


vip üye