Tarih: 23-08-2017, 18:39
Avatar
- Şifremi Unuttum?
Kayıt Ol
Yeni Üye
Üye


Üyelik Tarihi: 07-03-2012
Mesaj Sayısı: 269
Konu Sayısı: 90
Nerden: istanbul
Rep Puanı: 1.658
Pentagon bu silahı gerçeğe dönüştürecek!

#1
“Sanat hayatı taklit eder” derler. Pentagon’un, Call of Duty: Black Ops 2 oyununda yer alacak uçan makineli tüfek hakkındaki yorumuna bakılırsa, 2025’te önüne çıkan her şeyi havaya uçuran dört kanatlı korkun silah, yakın gelecekte gerçek olabilir.

Kurguya dayanan insansız bir hava aracına ait görüntüler, 23 Nisan’da YouTube’daki video kanallarından FPS Russia’da yayımlanmıştı. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen ve kullanıcısı tarafından kuş bakışı görüşle yönlendirilen uçan makineli tüfek, karşısına çıkan tüm hedefleri havaya uçuruyordu.

Video birkaç gün içinde milyonlar tarafından izlenirken, Brookings Enstitüsü savunma analisti ve insansız uçak uzmanı Peter Singer, Innovation News Daily sitesine önemli bir iddia da bulundu. Singer, ABD Savunma Bakanlığı’nın, Call of Duty’nin yeni oyunu için reklam amaçlı kullanılan videodaki tüfeği gerçeğe dönüştürmeyi düşündüğünü belirtti.

Call of Duty’nin yapımcı şirketi Treyarch tarafından yayımlanan videoda, ağır Rus aksanlı ‘Dmitri’, dört pervaneli süper makineli tüfeğin hünerlerini sergiledikten sonra, tüfeğin 2025’te ‘gerçek olabileceğini’ ifade etti. Ardından, tüfeğin ilk olarak Call of Duty: Black Ops 2 oyununda karşımıza çıkacağını belirtti.

ABD’nin, en gelişmiş silahları ilk olarak Rusya’nın geliştirmesine göz yumamayacağı gerçeği ele alındığında, belki de 2025’e kalmadan “quadrotor makineli tüfek” gerçeğe dönüşebilir. Kısaca, Call of Duty, oyuncuları fütürist silahlara hazırlayan bir özelliğe de sahip olacak.
Cevapla


Site Kurucusu
Site Kurucusu


Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Mesaj Sayısı: 4.960
Konu Sayısı: 1.190
Nerden: Nasa
Rep Puanı: 22.038
Cvp: Pentagon bu silahı gerçeğe dönüştürecek!

#2
Teşekkürler
Cevapla


Pentagon bu silahı gerçeğe dönüştürecek! Konusu

Pentagon bu silahı gerçeğe dönüştürecek!  Konusunun Linki Direk Link
Pentagon bu silahı gerçeğe dönüştürecek!  Konusunun HTML Kodu HTML Link
Pentagon bu silahı gerçeğe dönüştürecek!  Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


Hızlı Menü:


vip üye