Tarih: 19-08-2017, 19:36
Avatar
- Şifremi Unuttum?
Kayıt Ol
Site Kurucusu
Site Kurucusu


Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Mesaj Sayısı: 4.960
Konu Sayısı: 1.190
Nerden: Nasa
Rep Puanı: 22.038
Kitap Okuma Yararları

#1
Kitap Okuma Yararları


Kitap Okumak Öncelikle İnsanların En iyi Anlama'nın Yoludur.
İnsanlar Kitap Yerine Dışarda Boş Zaman Geçirerek ve Orda Burda Oyalanarak Zaman'ı Su Gibi Boşa Harcıyarak ya da bilgisayar karşısında kalabilir ve nedense sıkılmaz. Bilgisayarda oyun oynayarak, televizyon seyrederek büyüyen çocuklarımız gittikçe okuma isteklerini yitirmekte ve okumanın sağladığı imkandan mahrum kalmaktadırlar.Çocuk Karakter gelişimi, bilgiyi ve araştırmayı seven insanların yetiştirilmesi ile mümkün olur. Çocukların, kendilerini okuyarak Geliştirmelerive Yetiştirmeleri gerekir. Çünkü eğitim sürecinde çocuklara her şey anlatılmaz, yani buna imkan yoktur. Yanlış bilgi ile doğru bilgiyi ayırabilen kişilerin sayısının artması için, kişiye çocukluktan itibaren kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerekmektedir. Kitap okuma alışkanlığı olan çocukların eğitim süreçleri de çok daha başarılı olmaktadır. Buda anne – babaların işlerini kolaylaştırmaktadır. Kitap okumayan nesillerin fikir üretme kabiliyetleri körelmektedir ve başarılı bir iletişim kuramamaktadırlar.
Okul sonrası ve evde televizyon karşısında amaçsızca, elimizde kumanda kanal kanal dolaşarak boşa geçirilen zamanlar kitap okuyarak geçirilebilecek en verimli zamanlardır. Yine bunun gibi tren, otobüs, taksi, uçak gibi ulaşım araçlarında seyehat ederken de kitap okuyabiliriz ve zorunlu olarak geçen bu boş zamanları değerlendirebiliriz. Sahip oldukları her boş anda yanlarında bulunan kitabı okuyan batılılar, kitap okuma alışkanlıkları ile göz doldurmaktadırlar. Ne yazık ki, biz onlar gibi olamadık hala.
Hikaye,Roman,Gazete ve dergilere oranla çok daha kapsamlı bilgi içerir kitap. Kitaplar, hakikaten çok faydalıdır. Bazılarına pahalı gelir kitap. Ama aynı kişiler mevzu içki, sigara, alkol vb olunca çok rahat para harcayabiliyor. Üstelik bu miktar, kitaba verilecek olanın kat kat fazlasını bulabilmektedir. Kitap, bize kattıklarını düşünürsek hiçte pahalı değil.!
*Kitap Okumak Ayrıcalıktır.
*Kitap Okuyan Bilim ve Sanatı Takip Eden İnsandır.
*Okumanın En Doğal Yolu Gözle Okumaktır.
*Bilir Kişi Okumakla Geçer.
Cevapla


Yeni Üye
Üye


Üyelik Tarihi: 16-04-2012
Mesaj Sayısı: 53
Konu Sayısı: 1
Nerden: singapur
Rep Puanı: 5
Cvp: Kitap Okuma Yararları

#2
İşte Adminim Benim.
Cevapla


Kitap Okuma Yararları Konusu

Kitap Okuma Yararları Konusunun Linki Direk Link
Kitap Okuma Yararları Konusunun HTML Kodu HTML Link
Kitap Okuma Yararları Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


Hızlı Menü:


vip üye