Tarih: 22-08-2017, 23:25
Avatar
- Şifremi Unuttum?
Kayıt Ol
Yeni Üye
Üye


Üyelik Tarihi: 07-03-2012
Mesaj Sayısı: 269
Konu Sayısı: 90
Nerden: istanbul
Rep Puanı: 1.658
Bu da abdest ceketi

#1
Türk tasarımcı Murat Celep, takım elbise içindeki kısa kollu gömleği uzun kollu gösteren ceket-gömlek kombinasyonu tasarladı.

İmage

Özellikle Arap işadamlarının abdest aldıklarında gömlek katlama sorunu yaşadığını düşünen Türk tasarımcı Murat Celep, takım elbise içindeki kısa kollu gömleği uzun kollu gösteren ceket-gömlek kombinasyonu tasarladı. "Free arm" (özgür kol) adındaki tasarımını kadın kıyafetlerine de uyarlayan tasarımcı, seri üretim için görüşmelere devam ediyor.

Tasarımcı Celep, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretlerinde takım elbise giyen Arap işadamlarının giydikleri gömleklerden yana sıkıntı yaşadıklarını gözlemlediğini belirterek, özellikle abdest alınması sırasında gömlek kollarının katlanmasına gerek olmayan bir tasarım üzerine çalışmaya başladığını söyledi.

KISA KOLLU GÖMLEK ESTETİK DEĞİLMİŞ
Uzun çalışmalar sonucunda kısa kollu gömleği uzun kollu gibi gösteren tasarımını geliştirdiğini dile getiren Celep, tasarımıyla ilgili şu bilgileri verdi:

"Takım elbisenin içine kısa kollu giyilen gömlek, kolları olmadığı için estetik görünmüyor. Tasarımla hem uzun kolun estetik görünüşünü hem de kısa kolun rahatlığını bir arada sunmak istedim. Ceketin kollarının uç kısımlarına gömlekle aynı renk ve kumaştan tasarlanan eklemelerle kısa kollu gömleği uzun kolluymuş gibi bir biçime kavuşturdum. Rahatlık ve hareket kabiliyeti sağladığı için bu tasarıma ’Free arm’ adını verdim."

Pazar hedefinde Avrupa da var
Tescil ettirdiği ve kadın kıyafetlerine de uyarladığı tasarımının seri üretimi için önemli hazır giyim firmalarıyla görüşmelerinin sürdüğünü bildiren Tasarımcı Murat Celep, kadın kıyafetlerine uyarlanan "free arm"ın rahatlığın yanında ayakkabı, çanta ve cüzdan ile renk ve desen uyumluluğu halinde tercih edilen bir aksesuar da olabileceğini söyledi.

Arapların tasarımını farklı bulduğunu ve ilgi gösterdiğini ifade eden Celep, "Bu tasarım rahatlığın yanında, şıklık da sunuyor. Tasarımın ortaya çıkışında her ne kadar Arap işadamlara kolaylık sağlamak olsa da ’free arm’ ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde de önemli bir ihtiyaca cevap verecek" diye konuştu.
Cevapla


Site Kurucusu
Site Kurucusu


Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Mesaj Sayısı: 4.960
Konu Sayısı: 1.190
Nerden: Nasa
Rep Puanı: 22.038
Cvp: Bu da abdest ceketi

#2
Teşekkürler
Cevapla


Bu da abdest ceketi Konusu

Bu da abdest ceketi Konusunun Linki Direk Link
Bu da abdest ceketi Konusunun HTML Kodu HTML Link
Bu da abdest ceketi Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


Hızlı Menü:


vip üye