Tarih: 24-09-2017, 00:49
Avatar
- Şifremi Unuttum?
Kayıt Ol
Site Kurucusu
Site Kurucusu


Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Mesaj Sayısı: 4.961
Konu Sayısı: 1.190
Nerden: Nasa
Rep Puanı: 22.058
Barış Akarsu

#1
Barış Akarsu, 29 Haziran 1979’da Hatice ve Selahattin Akarsu’nun oğlu olarak Zonguldak’ta dünyaya geldi. 1 süre sonra ebeveyni Amasra’ya yerleşen Akarsu, Fatih Sultan Mehmet ilkokulu ve ortaokuldan sonra Amasra Lise’sine çarem etti. Barış fazla ufak yaşlarda şehre gelen müzisyenlerden etkilenerek mızıka, flüt, klavye, gitar gibi türlü müzik aletlerini çalmaya başladı. Spora da ılgi duyan Akarsu basketbolla geçen dört sene ve karete'nin akabinde lise senelerinde Amasra Yelken Kulübü’nde profesyonel olarak yelkencilik yaptı.

lisenin arkasından müzisyenliğin yanısıra animatörlük de yaparak bi süre Antalya’da kaldı ve daha sonra Karadeniz Ereğlisi’ne yerleşerek buradaki barlarda müzisyen olarak çalışmaya başladı. Akarsu başka yandan buradaki mahalli televizyon ve radyo ıçin programlar hazırladı.

2004’de arkadaşlarının da ısrarıyla Atv’de düzenlenen müsabaka programı Akademi Türkiye’ye katıldı. Bu programda ızleyicinin yoğun ılgisiyle ve sevgisiyle karşılaşan Akarsu, yarışmanın da birincisi seçildi. Ama yarışmanın aka mükafatı olarak ılan edilen albüm ve uluslararası müsabaka sözleri yerini bulmadı. Kaset yapılmadığı gibi, Monaco'da düzenlenmesi planlanan World Best yarışmasının da ıptal edilmesi nedeniyle bu yarışmaya katılamadı. istanbul’a yerleşen Akarsu, kendi girişimleriyle Ocak 2005'te "ıslak Islak" ısimli ılk albümünü çıkardı. Albümden çıkan Islak Islak ve Kimdir O parçaları oldukça beğenilen Akarsu, bütün Türkiye’de konserler verdi. Ağustos 2006’da "düşmeden Bulutlara Koşmak Gerek" adlı ıkinci albümünü piyasaya çıkardı. Bu albümden seçtiği çıkış parçası ıse "vurdum en dibe kadar" ısimli parçası oldu.

2006’dan ıtibaren Star kanalında yayınlanmaya başlayan televizyon dizisi Palavracı Yarim’in başrolünde ekrana geldi. Dizi'de canlandırdığı "tarık" karakteriyle göz dolduran Akarsu, oyunculukta da ıddialı olduğunu göstermiş oldu.
Cevapla


Barış Akarsu Konusu

Barış Akarsu Konusunun Linki Direk Link
Barış Akarsu Konusunun HTML Kodu HTML Link
Barış Akarsu Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


Hızlı Menü:


vip üye