Tarih: 19-08-2017, 19:37
Avatar
- Şifremi Unuttum?
Kayıt Ol
Site Kurucusu
Site Kurucusu


Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Mesaj Sayısı: 4.960
Konu Sayısı: 1.190
Nerden: Nasa
Rep Puanı: 22.038
Barbra Streisand

#1Barbra Streisand, kuvvetli ve tutkulu sesiyle ve söylediği romantik şarkılarla da The( Way We Were) tanınan aktris, 24 Nisan 1942'de Brooklyn'de New( York) doğdu. Erasmus Hall Lisesi'ne gitti. üniversiteye gitmedi fakat, 1995'de Brandeis üniversitesi kendisine müzik çalışmarı nedeniyle Fahri' Doktora' ünvanı verdi.

barbra Streisand, kariyerine 1960'lı yılların başında New York'ta türlü kulüplerde çalışarak başladı. 1963 senesinde ‘the Barbra Streisand Albüm’ünü çıkararak müzik dünyasına ılk adımını attı. 1964 senesinde hem Funny Girl Gülünç( Kız) müzikalinde Fanny Brice rolü ıle, hem de liste kafası şarkısı People ıle asıl çıkışını gerçekleştirdi. 1968 senesinde da bu müzikali ak perdede oynaması ıçin gelen önerisi kabul etti ve bu rol ıçin En iyi Kadın Oyuncu Akademi ödülü'nün sahibi oldu.

1973 senesinde Robert Redford'la çevirdiği The Way We Were Bulunduğumuz( Yol), hem müzikal, hem de oyunculuk açısından Streisand'a aka başarılar getirdi. Bu filmle oyunculuğunu yeniden herkese gösteren Streisand, film ıçin seslendirdiği The Way We Were şarkısıyla da adını unutulmazların arasına yazdırmayı başardı. 1976 senesinde A Star Is Born 1( Yıldız Doğuyor) adlı film ıçin bestelediği Evergreen şarkısıyla ıkinci Akademi ödülü'nü aldı.

streisand'ın sanat yaşamında aldığı mükafatlar epey yer tutmaktadır. ilk TV programı My Mektup ıs Barbra, 1965'te Emmy ve Peabody ödülleri kazandı. 1995 senesinde Barbra Streisand; The Concert adlı müzik programıyla 2 Emy mükafatı daha aldı. Evergreen adlı şarkısıyla Akademi ödülü'nü kazanan ılk' kadın bestekar' oldu. Funny Girl müzikalinde 200'e yakın gösteri sergileyen Streisand, 1967 senesinde New York Central Park'ta 100.000 kişiye verdiği kamu konserinde şarkısının sözlerini unutunca sahne korkusu yaşamaya başladı ve 31 Aralık 1993 yıllına kadar kamu konseri veremedi. Bu nedenle ‘konser fobisi’ olan Barbra Streisand, artık hayır ışlerine ehemmiyet verdiğini belirterek 2 dev konserle aktif sahne yaşamına veda etti. Bu arada 1993 senesinin 31 Aralık günü Las Vegas'ta 26 sene sonra ılk defa kamuya aleni konser veren Streisand, konserinin bilet fiyatlarıyla en pahalı konser veren sanatçı ünvanını da elinde bulunduruyor.

ancak 2006 senesinde yine sahnelere dönen Streisand, fazla sık olmasa da, verdiği konserlerle en fazla kazanan kadın sanatçı ünvanına da sahip olmuştur.

1980'li yıllarla beraber Streisand, Cher ve Tina Turner'la aka divalar arasına adını yazmıştır. 1983 senesinde, babasına adadığı film olan Yentl’ı çeken Streisand, bu filmde oyunculuğunun yanı dizi yönetmenliğini de yapmıştır. 1991 senesinde ıkinci yönetmenlik tecrübesi olan The Prince Of Tides Dalgaların( Prensi) adlı filmde başrolü paylaştığı Nick Nolte'a En iyi Erkek Oyuncu Akademi ödülü adaylığı kazandırdı. 1996 senesinde üçüncü yönetmenlik projesi olan The Mirror Has Two Faces Aşkın( iki çehresi) adlı çalışmasıyla Streisand, efsanevi aktris Lauren Bacall'a da ılk defa Akademi ödülü adaylığı kazandırdı.
Cevapla


Barbra Streisand Konusu

Barbra Streisand Konusunun Linki Direk Link
Barbra Streisand Konusunun HTML Kodu HTML Link
Barbra Streisand Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


Hızlı Menü:


vip üye