Tarih: 18-10-2017, 17:43
Avatar
- Şifremi Unuttum?
Kayıt Ol
Site Kurucusu
Site Kurucusu


Üyelik Tarihi: 09-11-2011
Mesaj Sayısı: 4.961
Konu Sayısı: 1.190
Nerden: Nasa
Rep Puanı: 22.058
'Aspirin pahalı ilaçlar kadar etkili'

#1
Yeni bir araştırma, Asprin’in kalp hastalarının tedavisinde pahalı ilaçlar kadar etkili olduğunu gösterirken, araştırmacılar, hastaların yüzde 75’i için Aspirin’in mi yoksa pahalı bir ilaç olan Warfarin’in mi daha etkili olduğuna karar vermenin mümkün olmadığını söyledi.

Araştırmacılar, Asprin’in kalp hastalarının tedavisinde pahalı ilaçlar kadar etkili olduğu savunarak, hastaların yüzde 75’i için Aspirin’in mi yoksa pahalı bir ilaç olan Warfarin’in mi daha etkili olduğuna karar vermenin mümkün olmadığını söyledi.

New England Journal of Medicine’de yayınlanan ve 2 binden fazla hasta üzerine yapılan bir araştırmada Aspirin’in, kalp hastalarına sık sık verilen Warfarin kadar etkili olduğu belirtilirken, araştırmacılar hastaların yüzde 75’i için Aspirin’in mi yoksa Warfarin’in mi daha etkili olduğunu karar vermenin mümkün olmadığını söyledi.

Araştırma, iki ilacın da kendilerine göre zararları olduğunu ancak etkilerinin neredeyse aynı olduğunu ortaya koyarken, İngiliz kardiyologlar, Warfarin'in yan etkilerinin daha az olduğunu ifade etti.

BBC’nin yansıttığı araştırmada, kalp hastalığı olan hastaların kalp krizi geçirme risklerinin azaltılması için ilaç kullandığı belirtilerek, Aspirin ve Warfarin gibi ilaçlar kanı sulandırarak bir kan pıhtısının kalp krizine neden olma riskini azalttığına dikkat çekildi.

Araştırmada, Warfarin alan hastaların, felç geçirme riskinin daha az olduğu ancak Warfarin’in durdurulamayan kanamalara neden olabildiği ancak bu yan etkilerin oldukça nadir görüldüğü kaydedildi.
Cevapla


'Aspirin pahalı ilaçlar kadar etkili' Konusu

'Aspirin pahalı ilaçlar kadar etkili' Konusunun Linki Direk Link
'Aspirin pahalı ilaçlar kadar etkili' Konusunun HTML Kodu HTML Link
'Aspirin pahalı ilaçlar kadar etkili' Konusu BBCode Linki BBCode Link
Mesaj SecenekleriOnceki - Sonraki KonuAra / BulYer İmleri
Önceki Konu
Sonraki Konu
Digg thisPost! AddPost to del.icio.us Bookmark Post in Technorati Addblinklist AddMongolia AddNetscape Newsvine Ekle Stumble


Hızlı Menü:


vip üye